KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14502063
nr 1450 2063
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, 2 st, Signerade, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 21x15cm, yttermått inklusive ram: 24x18cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
måndag 21 februari 2022
kl 18:40:46
21 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson